Спасовски на реконструкција на пат во Кумановско: По цели 40 години се вложува во регионoт од каде потекнувам


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска изврши увид во работите за рехабилитација на магистралниот пат Куманово – Страцин.Тој беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за транспорт и врски Беким Реџепи и министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска извршија увид во изградба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Веќе имаме избрано изведувач, односно преземена е трасата на првата делница (Градско-Дреново) од експресниот пат Прилеп – Градско од компанијата „Штрабаг“ и ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, одговарајќи на прашање од пратеникот Миле Талевски од СДСМ на седница во Собранието, изјави дека веќе има ...
| | веќе видена | слични

 На втората делница  Дреново – Фариш веќе имаме избрано изведувач кој е воведен во работа и роковите за реализација на овој дел од делницата од експресниот пат ...
| | веќе видена | слични

Приоритет на Владата е преку модерни и безбедни патишта да обезбедиме регионално поврзување со земјите од ЕУ, да обезбедиме поголем регионален развој, побрза ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на посетата министерот Бочварски, градоначалникот Конзулов и директорот на  ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионални патишта Беким ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На дванаесетиот ден од пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој животот го загубија 14-пациенти, прашањатаза оставка и морална одговорност за ...
сите 779 | | | веќе видена

По протестот во Тетово во кој се бараше одговорност за загинатите 14 лица во пожарот во модуларната болница, 5 лица завршија во осумдневен притвор. Блерим ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 429 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Локалните медиуми го идентификувале напаѓачот во Универзитетот во Перм, како 18-годишниот Тимур Бекмансуров.Според досега достапните податоци тој започнал да ...
сите 47 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ трет ден по ред ја замајува јавноста со лажни вести и дезинформации за модуларните болници. ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски продолжува да тера ...
сите 78 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 317 | | | веќе видена

Лионел Меси беше единствениот во тимот на ПСЖ кој вчера не се израдува на победата на францускиот шампион, во дербито со Лион, откако Покетино реши предвреме ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски на реконструкција на пат во Кумановско: По цели 40 години се вложува во регионoт од каде потекнувам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: