Спасовски на реконструкција на пат во Кумановско: По цели 40 години се вложува во регионoт од каде потекнувам


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска изврши увид во работите за рехабилитација на магистралниот пат Куманово – Страцин.Тој беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за транспорт и врски Беким Реџепи и министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска извршија увид во изградба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Веќе имаме избрано изведувач, односно преземена е трасата на првата делница (Градско-Дреново) од експресниот пат Прилеп – Градско од компанијата „Штрабаг“ и ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, одговарајќи на прашање од пратеникот Миле Талевски од СДСМ на седница во Собранието, изјави дека веќе има ...
| | веќе видена | слични

 На втората делница  Дреново – Фариш веќе имаме избрано изведувач кој е воведен во работа и роковите за реализација на овој дел од делницата од експресниот пат ...
| | веќе видена | слични

Приоритет на Владата е преку модерни и безбедни патишта да обезбедиме регионално поврзување со земјите од ЕУ, да обезбедиме поголем регионален развој, побрза ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на посетата министерот Бочварски, градоначалникот Конзулов и директорот на  ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионални патишта Беким ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 459 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 419 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 110 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 89 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски на реконструкција на пат во Кумановско: По цели 40 години се вложува во регионoт од каде потекнувам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: