Нема починати од Ковид-19, а има уште 10 нови болни од 3.529 тестови


Куба ја започна својата кампања за вакцинација во мај, а досега секој петти Кубанец е вакциниран со најмалку една доза. Голема најава пристигна од Едуардо ...
| | веќе видена | слични
7 копии
18 копии
6 копии

Куба во мај започна со кампања за вакцинација и досега само со барем една доза е вакциниран секој петти Кубанец. Ваквата најава пристигна од Едуардо Мартинез, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Португалија ги враќа ограничувањата откако странски туристи предизвикаа зголемување на нови инфекции со Ковид-19 само по еден месец откако се отвори државата ...
| | веќе видена | слични

Носењето заштитни маски на јавни места во затворен простор од денеска повторно е задолжително во Израел. Одлуката е донесена откако во државата е регистрирано ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација предвидува дека најранливата популација кога станува збор за коронавирусот, како што се постарите лица, ќе треба да прими ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француското претседателство со ЕУ што завршува денеска, нема нова иницијатива за тргање на бугарското вето за евроинтеграцијата на Македонија. Владата во ...
сите 670 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија денеска треба да се одржи 77. пленарна седница со единствена точка на дневниот ред Интерпелација за работата на ...
сите 396 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 327 | | | веќе видена

На самитот во Мадрид вчера, лидерите на НАТО ја опишаа Русија како „најзначајна и најдиректна закана за безбедноста на сојузниците“, опишувајќи ја Кина како ...
сите 430 | | | веќе видена

Електродистрибуција лани имаше загуба од речиси 40 милиони евра затоа што мораше да купува струја по берзански цени. Регулаторот и одобри зголемување на ...
сите 259 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 546 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема починати од Ковид-19, а има уште 10 нови болни од 3.529 тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: