Лефков: Заради Заев на секое полнење на резервоар од 60 литри плаќате 840 денари повеќе, тоа се 20.160 денари годишно од еден просечен граѓанин


Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе го блокира предлогот за воведување на еколошка такса со која би се зголемиле цените на горивата. Пратеникот од опозициските редови, ...
| | веќе видена | слични

Ништо ново од ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од деструктивниот Христијан Мицкоски знае само за блокади и деструкции на се што е во интерес на државата. Како ...
| | веќе видена | слични

Сведочиме на продолжен тренд од несоодветни и неквалитетно планирани политики на Владата предводена од СДСМ и ДУИ. Оваа Влада по пет години владеење не создава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без двоумење ќе го блокираме законот за еколошка такса, користејќи ги сите постоечки демократски механизми и ќе го спречиме неговото донесување. во Собранието, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сведочиме на продолжен тренд од несоодветни и неквалитетно планирани политики на Владата предводена од СДСМ и ДУИ, ова денеска преку изјава за медиумите го ...
| | веќе видена | слични

Оваа Влада по пет години владеење не создава опипливи политики  кои ќе помогнат да се заштити животната средина и здравјето на граѓаните. Наместо тоа, ...
| | веќе видена | слични

Со оваа Влада предводена од СДСМ и ДУИ навикнавме на создавањето паралелна реалност и на давање погрешно име на нештата, вели Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 669 | | | веќе видена

Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
сите 172 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 88 | | | веќе видена

Како што веќе видовме, моралноста и владеењето на г-нот Заев и г-нот Филипче не одат во иста реченица. Вчера кажавме дека оставката е најмалку за што треба да ...
сите 148 | | | веќе видена

Девојка на 18-годишна возраст која се породила во март е најмладата жртва од Ковид 19 наведена во вчерашниот билтен, потврдиле за Телма од Министерството за ...
сите 220 | | | веќе видена

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев испрати поздрав од Кавадарци, каде викендов го поминал работно на гроздобер. Вели, градот ми буди убави ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертите на Центарот за меѓународна соработка на Естонија, кој функционира под министерството за надворешни работи на официјален Талин, од денеска, според ...
сите 489 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Заради Заев на секое полнење на резервоар од 60 литри плаќате 840 денари повеќе, тоа се 20.160 денари годишно од еден просечен граѓанин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: