(ВИДЕО) Лефков: Заради Заев на секое полнење на резервоар од 60 литри плаќате 840 денари повеќе


„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
| | веќе видена | слични

„Животот“ за граѓаните на нашата земја речиси никако да дојде, но наместо тоа бројката на иселени граѓани речиси се зголеми двојно во изминатиот период. Како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со оваа Влада предводена од СДСМ и ДУИ навикнавме на создавањето паралелна реалност и на давање погрешно име на нештата, вели Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, заменик-министерот за финансии, денеска рече дека со Намалувањето на Данокот на додадената вредност од 18 на 5 отсто на сметките за ...
| | веќе видена | слични

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
| | веќе видена | слични

Еколошката такса нема да има никакво влијае на екологијата. Бранимир Јовановиќ, поранешен советник на министерот за финансии во изјава за Сител вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако дојде до зголемување на цените на енергенсите, електричната енергија и горивата тоа ќе претставува драстично намалување на стандардот на сите жители во ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја манипулира јавноста во врска со воведувањето на еколошка такса за горивата со намера да создаде страв кај граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за воведување т.н. Еколошка такса за горивата преку зголемените цени, ќе ги зголеми приходите во државниот буџет. Зголемените цени негативно ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 132 | | | веќе видена

Периодот на стабилно и натпросечно топло време продолжува и во претстојниве денови, но максималната температура од денеска ќе биде во просек за два степенa ...
сите 447 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 188 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 381 | | | веќе видена

Припадниците од Вториот баталјон од касарната Јане Сандански од Штип од рано утрото активно се вклучени во гаснење на пожарот во близина на шумскиот појс ...
сите 263 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 256 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Лефков: Заради Заев на секое полнење на резервоар од 60 литри плаќате 840 денари повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: