Шекеринска- Над: Сојузништвото во НАТО ја отвора вратата кон поинтензивна соработка

Поставени се темелите за интензивирање на одбранбената соработка помеѓу двете земји – сојузнички во НАТО, Северна Македонија и Словачка, со што ќе се развијат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во НАТО можеме да придонесуваме и како иноватори и како луѓе од науката и да покажеме дека државата има што да понуди и на овој план, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гласот против блокадата ќе расте, а со добри решенија ќе ги демантираме и најголемите скептици, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, коментирајќи ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со добри резултати убедена сум дека ќе ги демантираме и најголемите скептици. Убедена сум дека гласот против блокирање од било кого се повеќе ќе расте. Видовте ...
| | веќе видена | слични

Професорот од Технолошко-металуршкиот факултет од Скопје Игор Јорданов доби проект од НАТО за изработка на униформa од текстил koja предупредува на нервен гас, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Видовте дека критиката што доаѓа од другите европски градови по одлуката на Бугарија е посилна отколку разочарувањето и од критиката кои оправдано доаѓаат од ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска одржа прес-конференција заедно со професорот од Технолошко-металуршкиот факултет од Скопје Игор Јорданов за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приемот на Македонија во НАТО минатата година претставува вистински регионален успех. Вашиот воен придонес кон Сојузничката команда за операции имаат витално ...
| | веќе видена | слични

Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генерал Тод Волтерс во прва официјална посета на Република Северна Македонија. Пречекан со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски денеска попладне и официјално ќе влезе во својата градоначалничка канцеларија и ќе ја преземе својата должност. Тој ...
сите 214 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Ситуацијата е особено проблематична во Источна Европа и Русија, каде поради слабиот интерес за вакцини (24 проценти во некои земји), бројот на смртни случаи и ...
сите 731 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 109 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 157 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 104 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска- Над: Сојузништвото во НАТО ја отвора вратата кон поинтензивна соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: