(Видео) Новинарка го праша Путин зошто неговите противници се мртви или во затвор


Претседателите Владимир Путин и Џо Бајден се состанаа вчера за прв пат откако Бајден застана на чело на САД.Средбата се одржа во Женева, а по неа се одржа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија е подготвена да го продолжи дијалогот со Соединетите американски држави за стратешката агенда, изјави постојаниот претставник на Русија во Канцеларијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон нема намера да ја предупредува Москва за евентуалните американски кибернетички напади врз руски цели, изјави во понеделникот на редовниот брифинг за ...
| | веќе видена | слични

Руската амбасада во Америка соопшти дека нејзиниот амбасадор Анатолиј Антонов се вратил во Вашингтон, откако беше повлечен на консултации во Москва пред три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 158 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Новинарка го праша Путин зошто неговите противници се мртви или во затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: