Романија ги шитка вакцините, никој не сака да се боцка

Словачка планира да продаде или донира 160.000 дози вакцина Спутник V против коронавирус на други земји, се наведува на веб-страницата на владата. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Една европска финансиска институција е подготвена да помогне во рефинансирање на долгот на Црна Гора во вредност од милијарда долари кон Кина, што Подгорица го ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа објави план за дистрибуција на 55 милиони вакцини за Ковид-19 во странство, каде повеќето донирани дози ќе бидат испратени во земјите во Латинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван.Најавата уследи еден ден по завршувањето ...
сите 677 | | | веќе видена

Денеска се наврши 21 година од масакрот кај месноста Карпалак. Ердован Шабаноски е роден на 24 октовмри 1980 година во Прилеп и потекнува од сиромашно ромско ...
сите 112 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романија ги шитка вакцините, никој не сака да се боцка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: