Романија ги шитка вакцините, никој не сака да се боцка

5 копии

Словачка планира да продаде или донира 160.000 дози вакцина Спутник V против коронавирус на други земји, се наведува на веб-страницата на владата. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Една европска финансиска институција е подготвена да помогне во рефинансирање на долгот на Црна Гора во вредност од милијарда долари кон Кина, што Подгорица го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 543 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Владата вчера почна широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава, најпрво со коалициските партнери. Веднаш по ...
сите 374 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романија ги шитка вакцините, никој не сака да се боцка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: