Шекеринска на меѓународниот „GLOBSEC“ форум во Братислава

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска одржа прес-конференција заедно со професорот од Технолошко-металуршкиот факултет од Скопје Игор Јорданов за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приемот на Македонија во НАТО минатата година претставува вистински регионален успех. Вашиот воен придонес кон Сојузничката команда за операции имаат витално ...
| | веќе видена | слични

Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генерал Тод Волтерс во прва официјална посета на Република Северна Македонија. Пречекан со ...
| | веќе видена | слични

Тој е еден од двајцата стратешки команданти за НАТО кој командува со операциите на сојузничката команда (ACO). Генералот Тод Волтерс ја извршува оваа функција ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генералот Тод Волтерс, денеска, ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Како ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Министерството за одбрана, врховниот командант на сојузничките сили за Европа, генералот Волтерс, ќе има официјални средби со министерката за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 17 јуни 2021 (МИА) – Членството на Северна Македонија во НАТО е резултат на храбри одлуки. Верувам дека на фронтот на ЕУ треба да има геополитичка ...
| | веќе видена | слични

Поставени се темелите за интензивирање на одбранбената соработка помеѓу двете земји – сојузнички во НАТО, Северна Македонија и Словачка, со што ќе се развијат ...
| | веќе видена | слични

Полноправното членство на Македонија во Алијансата ја зацврсти регионалната безбедност, а сега е потребно да се направи и долгоочекуваниот и заслужен исчекор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 525 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска на меѓународниот „GLOBSEC“ форум во Братислава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: