Пресврт во случајот на Лечиќ: Отфрлање на обвиненијата за силување или тужба за Даниела Штајнфелд

Деновиве треба да се донесе одлука за покренување постапка или отфрлање на обвиненијата, изјави извор близок до Бранислав Лечиќ за „Мондо“ Обвинителството ќе ...
| | веќе видена | слични

Во истражувачката станица „Петница“, еден од вработените -„С“ со години сексуално вознемирувал / малтретирал девојки, кои биле малолетни или возрасни за време ...
| | веќе видена | слични

Грчката полиција денес уапсила свештеникот под сомнение дека чувал и дистрибуирал детска порнографија. Апсењето се случило откако две сестри од Агринион во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тинејџер од Шпанија е уапсен под сомнение дека сексуално ја злоупотребил својата мајка додека биле на одмор во Гран Канарија. 16-годишното момче е префрлено во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и соработка. Во ...
сите 135 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи на маргините на 76 Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, се сретна со министерот за надворешни работи на ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 57 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресврт во случајот на Лечиќ: Отфрлање на обвиненијата за силување или тужба за Даниела Штајнфелд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: