Пресврт во случајот на Лечиќ: Отфрлање на обвиненијата за силување или тужба за Даниела Штајнфелд

Деновиве треба да се донесе одлука за покренување постапка или отфрлање на обвиненијата, изјави извор близок до Бранислав Лечиќ за „Мондо“ Обвинителството ќе ...
| | веќе видена | слични

Во истражувачката станица „Петница“, еден од вработените -„С“ со години сексуално вознемирувал / малтретирал девојки, кои биле малолетни или возрасни за време ...
| | веќе видена | слични

Грчката полиција денес уапсила свештеникот под сомнение дека чувал и дистрибуирал детска порнографија. Апсењето се случило откако две сестри од Агринион во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тинејџер од Шпанија е уапсен под сомнение дека сексуално ја злоупотребил својата мајка додека биле на одмор во Гран Канарија. 16-годишното момче е префрлено во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

ФДА се очекува да донесе конечна одлука во следните денови. Ако одлуката е позитивна, следната недела ќе може да почне да се вакцинираат и децата на оваа ...
сите 799 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 523 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев беше меѓу граѓаните на Шуто Оризари каде разговараше за понудата на СДСМ и коалицијата за претстојните локални избори. ...
сите 125 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресврт во случајот на Лечиќ: Отфрлање на обвиненијата за силување или тужба за Даниела Штајнфелд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: