ВМРО-ДПМНЕ: Боите кои ја идентификуваат новата стратегија „Македонија за сите луѓе“, се боите на Македонија


„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еднакви можности за сите, достоинствени услови за живот, длабока почит кон пензионерите за сето она што го направиле и ќе го направат. Убави честитки но ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев, денеска ја отвори 11-тата Републичка пензионерска ревија на песни, музика и игри во организација на Сојузот на здруженија на пензионери ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ја отвори 11. Републичка пензионерска ревија на песни, музика и игри во организација на Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Во своето обраќање тој ги поздрави пензионерите истакнувајќи ја нивната важна улога како градители на нашето општество. Покрај премиерот Заев, на настанот се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Македонија нема датум затоа што во ЕУ не сакаат да си имаат работа со криминалците од ДУИ и СДСМ. Македонија е на 111 место на листата на Транспаренси. Заев ја ...
| | веќе видена | слични

Од ветениот тунел под Кале, Шилегов се сведе на 1 километар реконструкции низ секоја општина, и тоа пред избори. Шилегов ги потценува скопјани и мисли дека ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 457 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 107 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Боите кои ја идентификуваат новата стратегија „Македонија за сите луѓе“, се боите на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: