Се повеќе градови без активни на корона – ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ


3 копии

Португалија ги враќа ограничувањата откако странски туристи предизвикаа зголемување на нови инфекции со Ковид-19 само по еден месец откако се отвори државата ...
| | веќе видена | слични

Во регионот на Лисабон ќе бидат воведени строги мерки ,бидејќи властите сакаат да го контролираат зголемувањето на бројот на заразени, што се заканува на ...
| | веќе видена | слични

„Се бориме против времето помеѓу прогресијата на болеста и процесот на вакцинација“, рече на денешната прес-конференција министерката за родова еднаквост ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии

Според последниот ковид-извештај на Министерството за здравство, во 11 градови во земјава нема ниту еден заболен од коронавирус. Главниот град Скопје после ...
| | веќе видена | слични

3 милиони 884 илјади и 538 лица во светски рамки досега починаа како последица од коронавирусот, додека 179 милиони и 71.540 се инфицирани, објавија денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 366 | | | веќе видена

Како ќе одлучат пратениците, јас како политичар тоа ќе го поддржам, изјави денеска Зоран Заев. – Ги слушнав пратениците буквално од сите пратенички групи дека ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 188 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се повеќе градови без активни на корона – ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: