Интересот за недвижнини на море расте: Еве колку чинат 30 квадратни метри во Хрватска, Црна Гора, Грција и Турција


И оваа година интересот за недвижнини на море не опаѓа. Како што земјите се опоравуваат од пандемијата и полека ги отвораат своите граници, погледите на ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум Денис Теловски од село Будаково, млад земјоделец, сточар. Ние сме тројца браќа и цела фамилија се занимаваме со земјоделство. Обработуваме 50 хектари ...
| | веќе видена | слични

Косовското Министерство за правда ги тужеше Општина Будва, Црна Гора и компанијата “Sunraf beach properties“, барајќи враќање на 4.500 квадратни метри земјиште ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за земјоделско земјиште дава рамноправност и еднаквост на земјоделците кои сакаат да ја купат земјата или да продолжат да ја обработуваат под ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интересот за недвижнини на море расте: Еве колку чинат 30 квадратни метри во Хрватска, Црна Гора, Грција и Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: