Интересот за недвижнини на море расте: Еве колку чинат 30 квадратни метри во Хрватска, Црна Гора, Грција и Турција


И оваа година интересот за недвижнини на море не опаѓа. Како што земјите се опоравуваат од пандемијата и полека ги отвораат своите граници, погледите на ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум Денис Теловски од село Будаково, млад земјоделец, сточар. Ние сме тројца браќа и цела фамилија се занимаваме со земјоделство. Обработуваме 50 хектари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовското Министерство за правда ги тужеше Општина Будва, Црна Гора и компанијата “Sunraf beach properties“, барајќи враќање на 4.500 квадратни метри земјиште ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за земјоделско земјиште дава рамноправност и еднаквост на земјоделците кои сакаат да ја купат земјата или да продолжат да ја обработуваат под ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 111 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 120 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 150 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интересот за недвижнини на море расте: Еве колку чинат 30 квадратни метри во Хрватска, Црна Гора, Грција и Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: