Фотографија на денот: Бајден и Путин - ниту пријатели ниту непријатели


Русија е подготвена да го продолжи дијалогот со Соединетите американски држави за стратешката агенда, изјави постојаниот претставник на Русија во Канцеларијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Рускиот претседател Владимир Путин ќе одговори на прашањата на граѓаните на 30 јуни во рамките на традиционалната телевизиска програма „Директна линија“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северноатлантската алијанса е машина на Соединетите Американски Држави, средство за управување со сојузниците, смета францускиот политичар Жак Мијар. Мијар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вториот човек во Русија, по Владимир Путин и претседател на партијата Единствена Русија, Дмитриј Медведев, отсуствувал на конгресот на владејачката партија, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин ги зголеми ветувањата за финансиска помош за подобрување на секојдневниот живот на Русите пред парламентарните избори во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се огласи за видеото на кое се гледа неговиот наследник, Џо Бајден, со спремни одговори на новинарски прашања за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се огласи по повод снимката на која се гледа како неговиот наследник Џо Бајден користи ливчиња за потсетување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Бајден и Путин - ниту пријатели ниту непријатели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: