Бајден: Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи


Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Премиерите на земјите членки на ЕУ се поделени околу прашањето дали треба да се сретнат со рускиот претседател Владимир Путин, откако таков предлог доставија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерите на 27-те земји членки на Европската унија денеска ќе разговараат за предлогот на Германија и Франција да организираат самит ЕУ-Русија, изјави високиот ...
| | веќе видена | слични

Во исто време ,пратениците ја пофалија за нејзината посветеност кон демократијата во Германија и Европа за време на 16 годишниот мандат како канцелар. „Знаеме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дијалогот со Русија е неопходен за стабилноста на Европа, но тој мора да биде „напорен“ за да не „отстапиме од нашите вредности“, изјави денеска францускиот ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската Унија денеска на Самитот ќе дискутираат за новата стратегија за односите со Русија, за контроверзниот унгарски закон со кој се забранува ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, оцени денеска во Брисел дека дијалогот на ЕУ со Русија е неопходен за стабилноста на европскиот континент, но исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: