Заев: Неоснована е секоја поплака за еколошкaта такса од 3,5 денари


Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
| | веќе видена | слични

Еколошката такса нема да има никакво влијае на екологијата. Бранимир Јовановиќ, поранешен советник на министерот за финансии во изјава за Сител вели дека ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со оваа Влада предводена од СДСМ и ДУИ навикнавме на создавањето паралелна реалност и на давање погрешно име на нештата. Предлогот за воведување т.н. еколошка ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ако дојде до зголемување на цените на енергенсите, електричната енергија и горивата тоа ќе претставува драстично намалување на стандардот на сите жители во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја манипулира јавноста во врска со воведувањето на еколошка такса за горивата со намера да создаде страв кај граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за воведување т.н. Еколошка такса за горивата преку зголемените цени, ќе ги зголеми приходите во државниот буџет. Зголемените цени негативно ќе ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за законски измени за повисока еколошка такса за нафтените деривати одат на усвојување во Собранието.Владата на денешната 82 седница го утврди ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за воведување т.н. еколошка такса за горивата не отстапува од ова востановено правило. Тоа се гледа од образложението што го нудат владата и нејзини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 389 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 208 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 182 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Неоснована е секоја поплака за еколошкaта такса од 3,5 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: