Николовски-Брнз: Актите на Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен Западен Балкан

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда во интервјуто ја потенцира важноста од започнување на преговорите на нашата земја со ЕУ што е можно поскоро, затоа што, како што вели, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните на Северна Македонија се уште веруваат дека единствената правилна идеја е таа што води кон членство во Европската унија, вели министерот за правда ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ и евроамбасадорот Дејвид Гир денеска имаа средба на која разговараа за законодавната агенда на Министерството за правда со ...
| | веќе видена | слични

Министерот Маричиќ истакна дека е задоволен од констртуктивноста на разговорите за измена на Изборниот законик и посочи дека е постигната начелна согласност за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска оствари средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ на денешната средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, и посака ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

Работната група за подготовка на измените на Изборниот законик формирана од Министерството за правда е блиску до договор во однос на препораките на ОБСЕ/ОДИХР, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски-Брнз: Актите на Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: