Радев со поддршка за европската перспектива на Македонија


7 копии

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
| | веќе видена | слични

Шефот на бугарската држава во Брисел изјави дека не попуштиле на силниот притисок од европските партнери. Порача дека европската перспектива на Скопје зависи ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев, пред почетокот на Европскиот совет пред новинарите се пофали дека во последен момент успеале да ја тргнат точката за ...
| | веќе видена | слични

Одважно и со нескриена доза на триумфализам, бугарскиот претседател Румен Радев дојде на Самитот на лидерите на Европската Унија во Брисел. Веднаш потренцираше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
| | веќе видена | слични

Софија издржала голем меѓународен притисок, но европската перспектива за Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија, изјавил ...
| | веќе видена | слични

Веднаш потренцираше дека на денешниот Самит се очекувала добра вест за Македонија, но дека Софија во меѓувреме успеала да ги наметне своите аргументи и да ...
| | веќе видена | слични

Покажавме дека се придржуваме до копенхашките критериуми за членство и не можеме да ја игнорираме дискриминацијата на граѓани на нашиот сосед Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 126 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 400 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 275 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 189 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев со поддршка за европската перспектива на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: