Седница на собраниската комисија за надворешна политика


15 копии

На средбата претседателот Пендаровски посочи дека нашата држава има јасна определба за продолжување на меѓусебната соработка со Албанија преку отворен и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателите на собраниските комисии за надворешна политика на Северна Македонија и на Албанија, Антонио Милошоски и Мими Кодели денеска од Скопје упатија ...
| | веќе видена | слични

Без да конкретизира кои се тие земји, Милошоски е убеден дека доколку ЕУ имала волја можела да го изменаџира спорот со Бугарија за Македонија да ги почне  ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Албанија остануваат во чекалната на Европската Унија. Покрај блокадата од Бугарија, очигледно е дека и на дел од земјите од Европската Унија, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија, Мими ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев Македонија ја претвори во држава во којашто предност има режимот на мафијата а сите други се граѓани од втор ред. Режимот на мафијата во кој што ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања за заклучоците на комисијата за надворешна политика во однос на усвојување на Декларација од Собранието, портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев Македонија ја претвори во држава во којашто предност има режимот на мафијата, а сите други се граѓани од втор ред, рече на денешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница на собраниската комисија за надворешна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: