НИКОЛОСКИ АЛАРМАНТНО: Македонија е пред инфлација


7 копии

Ако дојде до зголемување на цените на енергенсите, електричната енергија и горивата тоа ќе претставува драстично намалување на стандардот на сите жители во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со оваа Влада предводена од СДСМ и ДУИ навикнавме на создавањето паралелна реалност и на давање погрешно име на нештата. Предлогот за воведување т.н. еколошка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува со обиди да ја манипулира јавноста во врска со воведувањето на еколошка такса за горивата со намера да создаде страв кај ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за законски измени за повисока еколошка такса за нафтените деривати одат на усвојување во Собранието.Владата на денешната 82 седница го утврди ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за воведување т.н. еколошка такса за горивата не отстапува од ова востановено правило. Тоа се гледа од образложението што го нудат владата и нејзини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска го утврди текстот на Предлог-законот за изменување на законот за животна средина, со кој се предвидува воведување на повисока таканаречена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планот за затворање на јаглените и фосилните централи е димензиониран до 2028 година, а во зелениот план е предвидено да се инвестира во нови 1600 мегавати од ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека со одлуката за зголемување на цените на горивата, Зоран Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на ЦУК Стојанчо Ангелов во Тема на денот на Сител телевизија изјави дека пожарот во Кочани се развил неочекувано, дека бил контролиран и не постоела ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 82 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 507 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 154 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИКОЛОСКИ АЛАРМАНТНО: Македонија е пред инфлација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: