Седница на собраниската комисија за надворешна политика


2 копии

Заев, Царовска и СДСМ насилно се обидуваат да протнат антиреформи во образованието, кои имаат за крајна цел промена на историјата која ќе ја изучуваат нашите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев Македонија ја претвори во држава во којашто предност има режимот на мафијата а сите други се граѓани од втор ред. Режимот на мафијата во кој што ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања за заклучоците на комисијата за надворешна политика во однос на усвојување на Декларација од Собранието, портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев Македонија ја претвори во држава во којашто предност има режимот на мафијата, а сите други се граѓани од втор ред, рече на денешната ...
| | веќе видена | слични

Царовска нареди, а пратениците од владејачкото мнозинство прифатија замолчување на опозицијата во Собранието. Имено СДСМ и Царовска вчера избегаа од соочување ...
| | веќе видена | слични

Режимот на мафијата во кој што припаѓа и МВР на Оливер Спасовски не издава пасоши за македонски граѓани. Почитувани, нема посрамна и посмешна, но и потрагична ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков ја извести јавноста дека додека траела седницата на комисијата за образование, култура и спорт, по поднесувањето на ...
| | веќе видена | слични

„По речиси пет месеци од одржаната јавна расправа по предлог на Министерството за образование и наука на Концепт за основно образование, Собранието се уште ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашање каде Левица ќе има кандидати за градоначалници лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев вели дека ќе имаат некаде и дека веќе им пристигнуваат ...
сите 445 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 2.000 луѓе биле позитивни на Ковид-19 во понеделникот, што е најмногу од март.Како што е наведено, ...
сите 754 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 142 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Грчкитевласти штотуку објавија дека во псоледните 24 часа, во Грција се откриени 3 593 нови случаи на корона вирусот, од него починале осум лица. Петнаесет од ...
сите 287 | | | веќе видена

Низа реакции денеска од политички партии, но и од Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани по вчерашната изјава на ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница на собраниската комисија за надворешна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: