Николовски-Брнз: Актите на претседателот Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен, просперитетен Западен Балкан и бескомпромисна борба против корупцијата

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска оствари средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ на денешната средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, и посака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Охрид во периодот од 21 до 23 јуни се одржува Регионален форум на земјите од Западен Балкан, чиј домаќин и соорганизатор е Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии
5 копии
2 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска во Загреб имаше работен состанок со својот хрватски колега Иван Маленица. Двајцата министри разговараа за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 117 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 368 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 399 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски-Брнз: Актите на претседателот Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен, просперитетен Западен Балкан и бескомпромисна борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: