Во април издадени за една третина повеќе дозволи за градење од лани

2 копии

Во 2020 година во јавниот водовод на Северна Македонија биле зафатени и преземени 313.013 м 3 вода за снабдување, што е за 3,0 проценти повеќе во однос на ...
| | веќе видена | слични

– Од вкупното зафатено количество вода, најмногу вода е зафатено од изворските води – 63,8 отсто, а најмалку во езерата – 0,8 проценти, информира ДЗС. ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Вкупно 32.345 домаќинства во Македонија минатата година користеле социјална парична помош, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Тоа е за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Двесте триесет и три одобренија за градба се издадени во април годинава со кои е предвидена изградба на 233 објекти со предвидена ...
| | веќе видена | слични

Раководителите на деловните субјекти во преработувачката индустрија очекуваат поповолна состојба со обемот на производство во наредните три месеци во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 272 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во април издадени за една третина повеќе дозволи за градење од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: