Алијанса/Алтернатива: Владата на СДСМ и ДУИ со еколошкиот данок ќе ги ограбува граѓаните


Одлуката за поскапување на нафтените деривати за 3,5 денари по литар е само уште една злоупотреба на екологијата со цел на прикривање на неспособностите на ...
| | веќе видена | слични

Со оваа Влада предводена од СДСМ и ДУИ навикнавме на создавањето паралелна реалност и на давање погрешно име на нештата. Предлогот за воведување т.н. еколошка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска го утврди текстот на Предлог-законот за изменување на законот за животна средина, со кој се предвидува воведување на повисока таканаречена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Планот за затворање на јаглените и фосилните централи е димензиониран до 2028 година, а во зелениот план е предвидено да се инвестира во нови 1600 мегавати од ...
| | веќе видена | слични

Владата го утврди текстот на предлог-законот за измени во регулативата за животна средина. Се предлага зголемување на давачката за увоз на нафтените деривати ...
| | веќе видена | слични

Владата го утврди синоќа текстот на законските измени со кои се предвидува зголемување на еколошката такса за горивата. Иако давачката се носи со првенствена ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Намалувањето на ДДВ-то е едно од решенијата што Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) го понуди точно пред една година како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Република Македонија на денешната 82 седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување на законот за животна средина, со кој се предвидува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Еколошката такса е наш одговор за грижата за животната средина и на повикот на граѓаните да преземеме мерки во однос на ова важно прашање, и затоа сите пари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 395 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 203 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 192 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 234 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон изјави дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да траат и до 15 ...
сите 426 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса/Алтернатива: Владата на СДСМ и ДУИ со еколошкиот данок ќе ги ограбува граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: