ОЈО го отфрли кривичните пријави против Џафери и пратениците кои позитивни и со скафандери дојдоа да гласаат во Собранието

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичните пријави поднесени од две политички партии ...
| | веќе видена | слични

Денеска, правниот тим на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против поранешниот уставен судија – г. ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 25-годишната М.Ѓ. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Пријавената ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Пријавената, на ...
| | веќе видена | слични

25-годишна провалничка од Скопје, заедно со уште едно лице кое ѝ помагало, доби кривична пријава откако полицијата утврдила дека во февруари ограбила куќа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вишото јавно обвинителство повторно ја „оживеа“ кривичната пријава која Левица пред неколку месеци ја поднесе против бившата министерка за финансии Нина ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството му предлага на Основниот суд во Гостивар да определи парична казна за лицето кое на 14 април било затекнато при непочитување на полицискиот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Двајцата Грци на 28.10.2015, како основачи и сопственици на правното лице, донеле одлука за задолжување на друштвото со рамковен ...
| | веќе видена | слични

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против Ј.С.(63) и Д.Н.(47) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО го отфрли кривичните пријави против Џафери и пратениците кои позитивни и со скафандери дојдоа да гласаат во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: