Дали е возможна тимска работа без стрес во ИТ индустријата?

Тимот „Вин“ од средното стручно училиште „Димитрија Чуповски“ од Велес, понуди иновативен филтер за прочистување природна вода, наменет при рекреација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Менаџерите на технолошките линии во компанијата Seavus објаснуваат кои задачи ги решаваат тимовите, кои технологии ги користат и како изгледа развојот на ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на пандемијата контактиравме повеќе македонски компании и компании кои имаат канцеларии во Македонија да ни раскажат како пандемијата влијае на ...
| | веќе видена | слични

Беа формирани три младински клубови во градовите Штип, Охрид и Гостивар, каде членуваа средношколци од стручни училишта кои беа менторирани и подучувани за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 729 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали е возможна тимска работа без стрес во ИТ индустријата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: