Банкротираше најголемиот сопственик на трговските центри во Америка

Време зa читање: 2 минути Американската стриминг компанија Нетфликс има повеќе од 200 милиони корисници. Бројот на корисници, а со тоа и нивниот профит, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: < 1 минутa Норвешка треба да повлече скоро 50 милијарди долари од државниот фонд за стабилизација оваа година. Министерот за финансии Јан Торе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 248 | | | веќе видена

Од доставените извештаи до обвинителството се утврдува дека од починатите во пожарот во тетовската модуларна болница, осум жртви се жени и шест мажи, на ...
сите 250 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банкротираше најголемиот сопственик на трговските центри во Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: