Народна банка: Третиот бран на ковид 19 негативно влијаеше на економското закрепнување во првиот квартал, за вториот податоците позитивни

Падот на бдп во првиот квартал беше очекуван во услови на трет бран на ковид 19, а податоците за вториот квартал упатуваат на позитивни сигнали, оцени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ефектите од стимулативната монетарна политика се видливи на кредитниот пазар. Запирање на кредитните текови во текот на минатата и оваа година немаше – ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Американската централна банка во средата ја задржа основната каматна стапка помеѓу 0 и 0,25 проценти по долгоочекуваниот дводневен ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Претходните неколку години клучните каматни стапки во еврозоната се развија само во една насока – надолу. За време на мандатот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поголемата финансиска вклученост воопшто, особено поголемата финансиска вклученост на жените, може да донесе голем број економски придобивки за целото ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Машката популација има полесен пристап до финансиите. Четириесет и пет отсто од вкупниот број индивидуални кредитокорисници се жени, ...
| | веќе видена | слични

Машката популација има полесен пристап до финансиите. Четириесет и пет отсто од вкупниот број индивидуални кредитокорисници се жени, додека 55 отсто се мажи, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Нашата екипа е во Кочани, каде во моментов пожарникарите, но и населението се справуваат со огненета стихија. Поради пожарот, девет лица побарале лекарска ...
сите 208 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка: Третиот бран на ковид 19 негативно влијаеше на економското закрепнување во првиот квартал, за вториот податоците позитивни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: