Шкодска студија за Индискиот сој на вирусот


6 копии

Делта варијантата на коронавирусот, првпат откриена во Индија, значително ќе се прошири низ Европа во текот на летото, предупреди Европската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Досега три милиони и 902.468 луѓе починаа од Ковид-19 во светот, додека над 180 милиони се инфицирани, го објавија денеска западните медиуми новиот биланс на ...
| | веќе видена | слични

Студија на научници од Универзитетот во Оксфорд, објавена во списанието Cell, ја утврдила способноста на антителата во крвта на луѓето кои ги примиле обете ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Европа се појави уште еден нов сој на коронавирус, а го нарекуваат „Делта Плус“. Новиот сој циркулира низ Британија веќе со недели, а експертите тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 395 | | | веќе видена

Првата група од 117 државјани на Авганистан, која пред неколку дена нашла засолниште на Косово, денеска треба да отпатува за Велика Британија, велат извори од ...
сите 104 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 228 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкодска студија за Индискиот сој на вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: