Далеку од „одлучно постапување“ со дивоградбите во Охрид и Струга

Општинските власти во Охрид и Струга деновиве отстрануваат нелегално изградени објекти и платформи на брегот на Охридското Езеро, во насока на исполнување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законот за дивоградби ги вади политичарите пред одлуката – дали ќе се руши или ќе се легализираат градбите, порача премиерот Зоран Заев во интервју на Телма ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унеско има забелешки и за културното наследство. Потполно е изменет ликот на старото градско јадро во Охрид. Една од забелешките е несоодветна реставрација на ...
| | веќе видена | слични

Невладината Охрид СОС на социјалните мрежи постави фотографија од крајбрежејот на Струга каде брегот се бетонира. КАКО СЕ БЕТОНИРА БРЕГОТ (чекор по чекор) Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Далеку од „одлучно постапување“ со дивоградбите во Охрид и Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: