Петте најголеми технолошки компании за една година го зголемија бројот на вработени за 60 отсто

Дигиталната трансформација што се интензивира поради пандемијата со Ковид-19 доведе до раст на најголемите технолошки компании во светот каде тие гиганти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Србија привлекла 3,44 милијарди долари директни странски инвестиции минатата година, повеќе од половина од 6,11 милијарди долари на ...
| | веќе видена | слични

Албанија забележала значителен раст на извозот во текот на месец мај, надминувајќи ги дури и нивоата пред кризата. Според државниот Завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Норвешка треба да повлече скоро 50 милијарди долари од државниот фонд за стабилизација оваа година. Министерот за финансии Јан Торе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 362 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петте најголеми технолошки компании за една година го зголемија бројот на вработени за 60 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: