Олеснувања од Ковид-19 во Индија: Повторно отворен споменикот на љубовта Таџ Махал

Властите во Индија денеска повторно го отворија познатиот храм Таџ Махал и повеќе други знаменитости, за посета. Тоа, откако бројот новозаразени со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска побара и другите европски земји да бараат карантин за патници од земји со високо ниво на делта сојот на ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот австралиски град Сиднеј повторно воведе „благи“ ограничувања за спречување на ширењето на многу заразната делта варијанта на корона вирусот, ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Со музика празнична атмосфера Градските власти во Виена сакаат да ги охрабрат младите да се вакцинираат против Ковид-19, јави ДПА. – Една или повеќе забави за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа била регистрирана смрт на едно лице заразено со коронавирус од Кичево на возраст од 39 години ...
| | веќе видена | слични

Во вкупно 12 во Македонија во моментов нема ниту еден активен случај на коронавирус, а во 8 има само по еден, стои во последниот извештај на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Триесет и деветгодишно лице од Кичево е пријавено за починато од ковид-19 во болнички услови во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 184 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Олеснувања од Ковид-19 во Индија: Повторно отворен споменикот на љубовта Таџ Махал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: