Поразот на една генерација


Претседателот на Нова социјалдемократска партија (НСДП), Тито Петковски смета дека треба да има консултативен референдум поради наметнатите условите кои ги ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски смета дека Македонија би требало да го засили партнерството со САД засновано врз Декларацијата за стратешко партнерство од ...
| | веќе видена | слични

Деактивирање на мерките за здравствена безбедност, но сѐ уште е во сила кризната состојба Епидемиолошката состојба со ковид-19 во земјава е стабилна и ...
| | веќе видена | слични

По неколкуте неуспешни обиди и блокади на патот кон ЕУ Стратегијата на отстапки, освен што се покажува како погубно-загрозувачка за македонската автентична ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога проширувањето на ЕУ е де факто замрзнато, имаме две опции: да ја донесеме Европа тука и, второ, мислам дека наскоро треба да започнеме со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поразот на една генерација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: