Седница на собраниската Комисија за надворешна политика


Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто за време на посетата на Македонија во Штип изјави дека тоа што го бараат е Бугарија да дозволи преговори ...
| | веќе видена | слични

На сите ни е смачено од бугарскиот став кон Македонија, кој е несфатлив, неодбранлив и дестабилизирачки, вели неименуван европски дипломат за бриселскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Го почитуваме ставот на Софија дека прашањата кои тие сега ги наметнуваат се важни за нив. Нашето барање е да дадат доволно време да се најде решение за ...
| | веќе видена | слични

Словенечкото претседателство врз основа на португалскиот предлог треба да ги продолжи напорите со цел да се отвори преговарачката рамка за Македонија. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Една реченица од денешната изјава на премиерот Заев за ексклузивноста на ЕУ врз стариот континент предизвика интерес во странските амбасади во Скопје. Одлуката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 118 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 367 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 400 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: