Османи песимист – ако не на 22 јуни, којзнае кога


3 копии

Го почитуваме ставот на Софија дека прашањата кои тие сега ги наметнуваат се важни за нив. Нашето барање е да дадат доволно време да се најде решение за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
| | веќе видена | слични

Приоритет на владите мора да бидат кредибилни и одржливи реформи, а ЕУ мора да стои на своите заложби. Пристапот „вие испорачувате, ние испорачуваме“ мора да ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе земји од Западен Балкан треба да се приклучат кон Европската Унија, затоа што по Британците не можеме да изгубиме повеќе земји, изјавил денеска ...
| | веќе видена | слични

Како земја силен поддржувач на процесот на проширување на Европската Унија, сме фрустрирани поради Бугарската одлука да ја блокира преговарачката рамка за ...
| | веќе видена | слични

На сите ни е смачено од бугарскиот став кон Северна Македонија, кој е несфатлив, неодбранлив и дестабилизирачки, вели неименуван европски дипломат за ...
| | веќе видена | слични

Бугарија постојано го блокира одржувањето на првите меѓувладина конференции поради домашни историски политики, кои никој во ЕУ не ги разбира, додава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи песимист – ако не на 22 јуни, којзнае кога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: