Османи песимист – ако не на 22 јуни, којзнае кога


3 копии

Го почитуваме ставот на Софија дека прашањата кои тие сега ги наметнуваат се важни за нив. Нашето барање е да дадат доволно време да се најде решение за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
| | веќе видена | слични

Приоритет на владите мора да бидат кредибилни и одржливи реформи, а ЕУ мора да стои на своите заложби. Пристапот „вие испорачувате, ние испорачуваме“ мора да ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе земји од Западен Балкан треба да се приклучат кон Европската Унија, затоа што по Британците не можеме да изгубиме повеќе земји, изјавил денеска ...
| | веќе видена | слични

Како земја силен поддржувач на процесот на проширување на Европската Унија, сме фрустрирани поради Бугарската одлука да ја блокира преговарачката рамка за ...
| | веќе видена | слични

На сите ни е смачено од бугарскиот став кон Северна Македонија, кој е несфатлив, неодбранлив и дестабилизирачки, вели неименуван европски дипломат за ...
| | веќе видена | слични

Бугарија постојано го блокира одржувањето на првите меѓувладина конференции поради домашни историски политики, кои никој во ЕУ не ги разбира, додава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи песимист – ако не на 22 јуни, којзнае кога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: