Владата го укина полицискиот час, дозволени се прослави и настани

4 копии

Со намалување на бројот на новозаболени од Ковид-19, поголемиот број на вакцинирани и олеснувањето на условите за патување, полека се зголемува интересот на ...
| | веќе видена | слични

Напорите кои во изминатите години ги направија домашните институции, се враќаат со добро, па само малку ни фали за да стигнеме до солидна туристичка петка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанија набави брзи тестови за оние кои ќе летуваат кај нив а ќе се пожалат на симптоми на коронавирусот, министерската за здравство соопшти дека во секоја ...
| | веќе видена | слични

После долг период на рестрикции и ограничувања поради пандемијата голем е интересот за патување кај жителите на Охридско- стушкиот регион. Најбарани дестинации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 301 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
сите 583 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 70 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го укина полицискиот час, дозволени се прослави и настани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: