Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на европските првенства


Кристијано Роналдо стана најдобриот стрелец во историјата на европските првенства со двата гола постигнати во победата на актуелниот европски првак Португалија ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Баерн Минхен без влакна на јазикот кажа што мисли за критиките кон националниот состав на „Панцирите“, а ситуацијата ја спореди и за тоа ...
| | веќе видена | слични

Германските фудбалери беа критикувани по почетниот пораз од Франција, но избраниците на Јоаким Лев потоа добија бројни комплименти за одличното издание и ...
| | веќе видена | слични

Јоаким Лев, селекторот на Германија, се соочува со проблеми во пресрет на дуелот против Унгарија од третото коло, во кој поранешниот светски шампион треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на европските првенства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: