НЕМА МАСКИ НИ ВО ЗАТВOРЕНО: Израел го победи вирусот, но остануваат претпазливи со туристите


Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел денеска ги овласти здравствените работници да ги стават во 14-дневен карантин сите лица за кои ќе проценат дека биле изложени на делта сојот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Израел денеска ги овласти здравствените власти да го стават во карантин секој за кого ќе проценат дека бил изложен на делта сојот на коронавирусот, дури и ако ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 488.010 дози вакцини, а ревакцинирани се 206.163 граѓани. Вчера вкупно се ...
| | веќе видена | слични

Македонија се наоѓа во вистинска вакцинална агонија. И покрај тоа што поминува месец јуни, во земјава вакцини имаме само од донации поради што темпото на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство проектира дека колективен имунитет ќе се имале до крајот на летото кога ќе се вакцинирале, според неговите најави, 600 илјади граѓани. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека сите земји веќе говорат дали нивното население има имунитет и колкав дел од истото има имунитет, во Македонија не може да се каже дека има масовна ...
| | веќе видена | слични

Европа и регионот вакцинираат масовно веќе 6 месеци. Неспособноста на власта ги остави граѓаните без набавени вакцини и го зголеми ризикот за да се изгубат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 174 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 367 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, остварил телефонски повик доцна синоќа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со огнената стихија во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА МАСКИ НИ ВО ЗАТВOРЕНО: Израел го победи вирусот, но остануваат претпазливи со туристите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: