Расправија се претворила во смртоносна престрелка во Чикаго


Расправија во зграда во населбата Саутсајд во Чикаго се претвори во пукање во кое се убиени четири лица, а четири се повредени, соопшти полицијата. Пукањето се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три лица загинаа, а четири се повредени во пукање во Сент Луис, соопштија властите. Локалната полиција добила пријава за пукањето во понеделникот околу 20 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи се појави видео од пукање во Чачак, во кое е ранет М.Ш. (27), а напаѓачот побегнал во непознат правец. Пукањето се случило вчера попладне ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Чачак со брза и ефикасна акција го уапси Д. З. (1984) од Чачак поради постоење основи на сомнение дека сторил кривични дела тешка телесна повреда ...
| | веќе видена | слични

М.Ш (27) бил застрелан во престрелка што се случила во понеделникот во 18,45 часот во една од најфреквентните улици во Чачак, улицата Немањина, пред едно од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска околу 18:30 часот се случил оружен инцидент во поширокиот центар на Чачак. Едно момче е рането во двете нозе, но неговиот живот не е загрозен. Тој бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расправија се претворила во смртоносна престрелка во Чикаго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: