Владата ја разгледа Информацијата за преземање мерки и активности за дигитализација на процеси

На денешната 79-та седница на Владата на Македонија, по предлог на заменик претседателот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и ...
| | веќе видена | слични

Институциите нема веќе да ви бараат лична карта, извод од матична книга на родените или имотен лист кога ќе одите да вадите нови документи. Владата најавува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ја разгледа Информацијата за преземање мерки и активности за дигитализација на процеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: