САД донираше 1,35 милиони дози вакцини на Мексико

Белата куќа објави план за дистрибуција на 55 милиони вакцини за Ковид-19 во странство, каде повеќето донирани дози ќе бидат испратени во земјите во Латинска ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа денеска го претстави планот за дистрибуција на 55 милиони дози вакцини против Ковид-19 во земјите ширум светот, како дел од програмата КОВАКС, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Африка е особено ранлива во пандемијата со ковид-19. На континентот живеат 1,3 милијарди луѓе, што е 18% од светската популација, но Африка прими само 2% од ...
| | веќе видена | слични

Дејвид Милибанд Од последниот состанок на групата Г7 во август 2017, па до денес, ковид-19 резултира со 3,5 милиони смртни случаи и предвидување за економски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
сите 204 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 511 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 412 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 133 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 164 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Србија е подготвена да ги испрати своите хеликоптери за гасење пожари доколку Скопје процени дека тоа е потребно, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД донираше 1,35 милиони дози вакцини на Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: