Прометот од продажба на услуги во првите три месеци намален за 5.2%

2 копии

Во 2020 година во јавниот водовод на Северна Македонија биле зафатени и преземени 313.013 м 3 вода за снабдување, што е за 3,0 проценти повеќе во однос на ...
| | веќе видена | слични

– Од вкупното зафатено количество вода, најмногу вода е зафатено од изворските води – 63,8 отсто, а најмалку во езерата – 0,8 проценти, информира ДЗС. ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Вкупно 32.345 домаќинства во Македонија минатата година користеле социјална парична помош, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Тоа е за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Двесте триесет и три одобренија за градба се издадени во април годинава со кои е предвидена изградба на 233 објекти со предвидена ...
| | веќе видена | слични

Раководителите на деловните субјекти во преработувачката индустрија очекуваат поповолна состојба со обемот на производство во наредните три месеци во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прометот од продажба на услуги во првите три месеци намален за 5.2%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: