Гебрејесус од СЗО за коронавирусот: Повеќе од 10.000 луѓе умираат секој ден

Смртноста од коронавирусот во светот не треба да се потценува. Паѓа бројот на заразени, но не и на смртни случаи од коронавирусот во светот. Генералниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повеќе од половина сиромашни држави кои добиваат вакцини против коронавирусот преку програмата за размена Ковакс немаат доволно залихи за да продолжат со ...
| | веќе видена | слични

– Би рекол дека од 80 земји АМЦ (сиромашни земји), барем повеќе од половина немаат доволно вакцини за да ги одржат своите програми за вакцинација, нагласи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првиот центар за производство на вакцини mRNA ќе биде отворен во Јужна Африка, со помош на конзорциум, соопшти денеска Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Директорот на Светската здравствена организација за Африка д-р Махидисо Моети предупредува дека бројот на случаи на инфекција на целиот континент расте 22 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 707 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостувајќи во ХРТ, каде што зборуваше за состојбата со коронавирусот, истакна дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гебрејесус од СЗО за коронавирусот: Повеќе од 10.000 луѓе умираат секој ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: