Кацарска: Судот максимално ќе го отворам за јавноста, политиката не може да влијае на мене

Откако пред една недела се одложи седницата на Комисијата за прашања на изборите и именувањата се уште е неизвесно кога ќе се закаже точката на која треба да ...
| | веќе видена | слични

Јавното ажурирање на членството во СДСМ му пресуди на битолскиот адвокат Васко Талевси, уште не предлолжен да испадне од листата за нов уставен судија ...
| | веќе видена | слични

Кацарска е симболот на заробеното и партизирано трас - трас судство на Зоран Заев. Впрочем и во реториката и повикувањето на семејството кога е критикувана, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бев изненадена кога слушнав дека на вас новинарите ви е забрането да влегувате со мобилни телефони на седниците на Судот. Тој проблем е решен, кога дознав за ...
| | веќе видена | слични

Не постои политичар кој може да ми се јави и да ми каже како да работам, порачува судијката Кацарска која пред три недели ја превзема претседателската функција ...
| | веќе видена | слични

Партиски заслуги или професионално искуство - што треба да поседуваат новите Уставни судии за кои зелено светло треба да дадат пратениците во Собранието - ...
| | веќе видена | слични

За случајот 27 април се изнесуваат невистини. Критиката од опозицијата е секојдневна, но ниту една нереална критика која што не е заснована на факти, не допира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 366 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кацарска: Судот максимално ќе го отворам за јавноста, политиката не може да влијае на мене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: