Тркалезна маса „Транспарентноста и соработката на Уставниот суд на Македонија со новинарите и граѓанските организации“

Во организација на Институтот за човекови права (ИЧП) денеска во Скопје ќе се одржи тркалезната маса на тема „Транспарентноста и соработката на Уставниот суд ...
| | веќе видена | слични

Јавното ажурирање на членството во СДСМ му пресуди на битолскиот адвокат Васко Талевси, уште не предлолжен да испадне од листата за нов уставен судија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кацарска е симболот на заробеното и партизирано трас - трас судство на Зоран Заев. Впрочем и во реториката и повикувањето на семејството кога е критикувана, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бев изненадена кога слушнав дека на вас новинарите ви е забрането да влегувате со мобилни телефони на седниците на Судот. Тој проблем е решен, кога дознав за ...
| | веќе видена | слични

Не постои политичар кој може да ми се јави и да ми каже како да работам, порачува судијката Кацарска која пред три недели ја превзема претседателската функција ...
| | веќе видена | слични

Партиски заслуги или професионално искуство - што треба да поседуваат новите Уставни судии за кои зелено светло треба да дадат пратениците во Собранието - ...
| | веќе видена | слични

За случајот 27 април се изнесуваат невистини. Критиката од опозицијата е секојдневна, но ниту една нереална критика која што не е заснована на факти, не допира ...
| | веќе видена | слични

Откако пред една недела се одложи седницата на Комисијата за прашања на изборите и именувањата се уште е неизвесно кога ќе се закаже точката на која треба да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Централниот совет на Алтернатива вечерва во Тетово треба да донесе конечна одлука дали ќе биде дел од Владата.„Седница на Централниот совет на Алтернатива ...
сите 414 | | | веќе видена

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 375 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, Фросина Ременски и Властимир Алексовски засега се тројцата официјални кандидати за претседател на СДСМ. Рокот за поднесување кандидатури ...
сите 198 | | | веќе видена

Истражување за ефектите на вакцините против КОВИД-19 кај македонската популација покажува дека нема големи разлики меѓу вакцините од различни производители во ...
сите 838 | | | веќе видена

Повеќе од една недела светот живее во голем страв откако се појави новата варијанта на корона вирусот која СЗО ја нарече омикрон. Првичните информации беа дека ...
сите 838 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 249 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 312 | | | веќе видена

Со два воено-транспортни авиони денеска во 9 часот од Бугарија се очекува на Меѓународниот аеродром Скопје да пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тркалезна маса „Транспарентноста и соработката на Уставниот суд на Македонија со новинарите и граѓанските организации“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: