Хотел Голд ќе прифаќа плаќање во криптовалути

Цената на криптовалутата Биткоин падна под 30 илјади долари денеска, прв пат после јануари. Најпопуларната криптовалута се наоѓа во пад поради акција на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По забраните што доаѓаа од кинеските власти за рударите на Биткоини како и забраната на банките за трансакции со криптовалути, ...
| | веќе видена | слични

Се поголемо внимание во светот особено кај регулаторите и полицијата почна да привлекува криптовалутата „монеро“. Оваа криптовалута е различна од останатите ...
| | веќе видена | слични

Руската централна банка предупреди дека инвестирањето во нестабилни дигитални валути може да доведе до „огромни“ загуби. Руската централна банка ги предупреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вредноста на криптовалутите денес повторно е намалена откако стапи на сила кинеската забрана за рударство која е проширена и за провинцијата Сечуан. Биткоинот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Кинеската централна банка испрати известување до финансиските институции на земјата упатувајќи ги да престанат да се занимаваат со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотел Голд ќе прифаќа плаќање во криптовалути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: